Zmiany w Regulaminie Mundurowym

UDOSTĘPNIJ
/
3.63K

Od dnia 1 kwietnia 2021 roku obowiązuje nowy regulamin mundurowy. Wprowadzone innowacyjne zmiany mogą być zaskakujące. Poniżej przybliżamy najważniejsze nowości wraz z przykładami. 

Koszula mundurowa

W związku z nowymi zaleceniami, koszula mundurowa ma być wyciągnięta na zewnątrz, a nie chowana do spodni/spódnicy mundurowej. Rozwiązanie to ma zapobiec nieestetycznemu gnieceniu się koszuli.

 

 

Spodnie mundurowe

Od dziś dostępne są również nowe rodzaje spodni mundurowych. Katalog został poszerzony m.in. o spodnie wzoru M-65 tzw. „bojówki” z motywem maskowania, popularnym „moro”. Zasady przewidują używanie spodni w różnych kolorach maskowania od zielonego, przez czarne, po pomarańczowy i różowy. Zmiana wprowadzona została, aby drużyny mogły dostosować dół munduru do barw drużyny.

 

Spodnie ponadto są bardziej wygodne od obowiązujących obecnie, a ich jaskrawość ma zapewnić harcerzom bezpieczeństwo na ulicach. 

 

Spódnica mundurowa 

Dla pań nie przewidziano tak dużego wyboru kolorów przy doborze spódnicy. Zwykła spódnica mundurowa została zastąpiona przez szarą spódnicę tenisową. Praktyczny i wygodny krój na pewno spodoba się niejednej harcerce.  

 

 

Buty mundurowe  

Ostatnią ważniejszą zmianą jest wprowadzone do użytku wewnętrznego butów typu crocs. Działanie to ma za zadanie pozwolić jednostkom na ujednolicenie umundurowania podczas wystąpień. Ponadto po całym dniu na szlaku w górskich butach warto jest zmienić obuwie w schronisku na zastępcze.

To tylko niektóre zmiany, które pojawiły się w Regulaminie Mundurowym. Więcej informacji o wszystkich zmianach znajdziesz tutaj: Regulamin Mundurowy


Dziękujemy, że dotarłeś/aś do końca artykułu. Musimy Cię jednak poinformować, że Regulamin Mundurowy, do którego link znajdziesz na końcu artykułu, nie został zmieniony od 2019 roku. Prima Aprilis! 

Warto zapoznać się z tym dokumentem i przed nadchodzącą akcją letnią uzupełnić niezbędne umundurowanie 😉

Pokaż ten artykuł znajomym i zobacz czy z okazji Prima Aprilis pojawi się uśmiech na twarzy. W końcu śmiech to zdrowie.

Zespół ds. Promocji i Wizerunku Hufca ZHP Nowy Sącz