Kamienica przy Wąsowiczów…

UDOSTĘPNIJ
/
121
W Domu Harcerza mieliśmy okazję gościć niezwykłą postać. Pan Jan Wężyk, syn Juliana i Teresy Wężyków, którzy to w latach 70 ubiegłego wieku, przekazali na rzecz harcerzy kamienicę przy ul. Wąsowiczów 8 w Nowym Sączu.
Dzisiaj kamienica jest już 100-letnim budynkiem. Pomimo tego do dnia dzisiejszego mieści się tu siedziba Komendy Hufca ZHP Nowy Sącz im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej. Znajdują się również harcówki, sala konferencyjna, schronisko młodzieżowe oraz lokale usługowe wynajmowane przez różne instytucje.
Obecny zarządca Domu Harcerza, hm. Stanisław Gniady, dba aby budynek „żył”. Pan Jan Wężyk z wielką nostalgią i wzruszeniem przyjechał po kilkudziesięciu latach do Nowego Sącza, do kamienicy w której mieszkał przez całe dzieciństwo (aż do momentu wyjazdu na studia). Była to niebywała okazja wysłuchania wspomnień, historii jego rodziny. Jak to w zwyczaju harcerskim bywa, nie zabrakło też gitary i śpiewu.