Przez wielki do Niepodległości!

UDOSTĘPNIJ
/
131

W dniu 11 listopada 2020 odbyła się w sposób zdalny gra “Przez wieki do Niepodległości” 78 zuchów, harcerzy i instruktorów przez kilka godzin rywalizowało między sobą, wykonując różne aktywności w sposób zdalny.  

Zadaniem uczestników było wysłuchanie krótkiego materiału audio wizualnego, a następnie wykonania zadania powiązanego z jego treścią. Harcerze mieli okazję przypomnieć sobie historie związane z postaciami ważnymi dla Nowego Sącza takimi jak królowie rezydujący na naszym zamku czy Jan Długosz. Nie zabrakło Stanisława Małachowskiego oraz Romana Sichrawy. W grze swoje miejsce znaleźli też harcerze, dzięki którym wielu ludzi mogło przetrwać czas II wojny światowej.  

Nie zabrakło historii sądeckiego Ratusza, Zamku królewskiego, Domu Gotyckiego, Willi Marya i wielu innych miejsc, które przez lata były wyróżnikami miasta. Organizatorzy poprzez organizację tej gry, chcieli zwrócić uwagę na to, że miasto Nowy Sącz ma piękną historię, o której często się zapomina. Naturalnym jest, że celem nadrzędnym było spędzenie wspólnie czasu podczas obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  

Punktem kulminacyjnym gry był quiz, po którego rozwiązaniu uczestnicy utrwalili zdobytą wiedzę.  

W rywalizacji między uczestnikami pierwsze miejsce zajęła Dominika Jarząb, drugie Hubert Kulig, trzecie zespół “Filipki” w składzie Agnieszka i Jakub Filipek. 

W rywalizacji między drużynowej pierwsze miejsce zajęła 2 NDWp “Płomienie”, drugie 3 NDH Leśni, trzecie NDWp “Orion, czwarte NDWp “Feniks.