Przesłanie na Rok Harcerski 2020/2021

UDOSTĘPNIJ
/
580

Bohaterowie są wśród nas

Rok harcerski 2020/2021 został ogłoszony przez Komendę Hufca ZHP Nowy Sącz rokiem bohaterów, w związku ze zbliżającą się rocznicą 110-lecia powstania harcerstwa na Ziemi Sądeckiej.

Jak mawiał Józef Piłsudzki “Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” Niech ta myśl będzie w nadchodzącym roku harcerskim drogowskazem, który będzie przypominał Wam, że to przeszłość kreuje teraźniejszość, a teraźniejszość kreuje przyszłość. To od nas samych zależy jakie będzie jutro.

Pamiętajmy codziennie o bohaterach, którzy są wśród nas. To mogą być nasi bliscy, znajomi, ale też osoby, które widzimy po raz pierwszy w życiu.

Bohaterem możesz stać się i ty. Pomóc w tym może propozycja programowa opracowana przez instruktorów hufca pod kierownictwem phm. Radosława Toczka. Link do niej znajduje się w opisie filmu, w którym Komendantka Hufca ZHP Nowy Sącz hm. Justyna Blukacz przesyła przesłanie na nadchodzący rok.