Dzień Myśli Braterskiej 2020

UDOSTĘPNIJ
/
171

22.02 będziemy świętować Dzień Myśli Braterskiej. Co roku skauci na całym świecie obchodzą urodziny Roberta Baden-Powella zakładając mundury, bądź chusty, by promować scouting i ducha przyjaźni.

Będąc w naszej wielkiej harcerskiej rodzinie, która liczy ponad 120 tyś. członków, zdobywamy przyjaciół, którym przyświecają takie same idee na.

Poznajemy nowych ludzi na ogólnokrajowych i międzynarodowych zlotach oraz uczymy się nowych zwyczajów. Radość, którą czerpiemy ze zbiórek i biwaków, przekazujemy później w naszych miastach, szkołach i domach.

W tym ważnym dla Nas dniu, rozsyłajmy kartki z życzeniami i podziękowaniami za kolejny rok, do zaprzyjaźnionych drużynach, przyjaciół, nie tylko tych harcerskich, ale wszystkich, którzy pomagają nam wypełniać to cudowne zadanie, jakim jest służba na rzecz drugiego człowieka.

Złapcie w ten dzień za gitarę i wyśpiewajcie z dumą tekst „Harcerskich Ideałów”! Zachęcamy Was do założenia munduru do szkoły, miejsca pracy, by pokazać wszystkim, jak ważne jest dla nas harcerstwo i ruch scoutowy!

Sprawmy, by uśmiech pojawił się na twarzach zarówno bliskich, jak i obcych ludzi na ulicy.

I świeć przykładem, świeć!

Czuwaj!