Start Gra Społecznościowa – Autumn Edition

Gra Społecznościowa – Autumn Edition

Uczestniku!

w poniedziałek 09.11 rozpoczniemy drugą edycję Gry Społecznościowej.
Gra ma być rodzajem odskoczni od trudów życia codziennego oraz ma zachęcać do wykonywania różnego rodzaju aktywności, które mają jak najmniej wspólnego z komputerem.
Każdy może wziąć w niej udział, również osoby spoza organizacji harcerskich i skautowych. Zadania będą umieszczane na stronie na Facebooku, ale też na stronie internetowej, którą aktualnie odwiedzasz (pod regulaminem).
UWAGA! W regulaminie zostało wyjaśnione w jaki sposób można „zaliczać” zadania gry nazwane HAR(C)EL-ami. Na wykonanie zadania uczestnik będzie miał czas od 48 do 72 godzin. Dozwolona jest pomoc osób trzecich niebiorących udziału w Grze. Uczestnicy mogą wykonywać też zadania wspólnie, ale każdy z nich musi przedstawić SAMODZIELNIE potwierdzenie wykonania zadania.
Regulamin:
Za dwa dni będziemy obchodzili 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Masz 48 godzin na zaprezentowanie „radosnego patriotyzmu”.
Możesz robić zdjęcia, kręcić filmy lub w każdy inny możliwy sposób dokumentować swój HAR(C)EL. Potwierdzenia zamieszczaj w komentarzach pod daną aktywnością (na Facebooku). Jeżeli nie posiadasz konta na Facebooku, potwierdzenie możesz wysłać na adres mailowy jakub.belski@zhp.net.pl
Więcej informacji oraz regulamin znajdziesz na górze strony.
Powodzenia!
11 listopada dziś zamyślić się wypada.
O godzinie 12:00 stańmy na baczność i wspólnie zaśpiewajmy hymn Polski. Pamiętajmy zarówno dziś oraz przez cały rok
o tym, że jesteśmy obywatelami Polski.
Powinniśmy być dumni z pochodzenia i zawsze działać na rzecz naszej Ojczyzny, a także naszych „małych ojczyzn”.
Powodzenia!
Za nami 11 listopada. Wszyscy się dobrze bawili w ramach gry oraz w trakcie gry społecznościowej. W nawiązaniu do tamtych wydarzeń przed Wami kolejne zadanie.
Tym razem jest to zbudowanie bazy 🙂 Jest jedno utrudnienie. Musicie wykorzystać przy budowie, liny i sznurki.
Zachęcamy do obejrzenia E-Zbiórki o węzłach, która może się przydać. Pamiętajcie, żeby zapytać kogoś bardziej doświadczonego o to czy wasza konstrukcja jest bezpieczna, aby nikomu nic się nie stało.
Link do E-Zbiórki: https://youtu.be/JItqFyRMSUQ
Powodzenia!
Czytanie książek, pozwala nam zrozumieć otaczający nas świat, poszerzać horyzonty i spędzać miło czas.
Czasami książki „wciągają” nas do tego stopnia, że w ciągu jednego wieczoru możemy przeczytać nie raz całą książkę.
Czasami jednak, nie możemy poświęcić tyle czasu jednej lekturze. Wówczas przydaje się zakładka, która pozwala wrócić do odpowiedniego fragmentu tekstu.
Mogliście spotkać się z małymi znaczkami na stronach książki. Mógł być to ex libris, czyli znacznik książki personalizowany dla jej właściciela. Twoje książki już nigdy się nie zgubią, jeżeli będziesz go używać.
Czas na wykonanie zadania: 48h
Powodzenia!
Zdarzyło się wam kiedyś stracić guzik od munduru? A może aktualnie wasze mundury ich potrzebują 😉 Sprawdźcie gdzie w waszym otoczeniu brakuje guzików i je przyszyjcie 🙂
Czas: 48h
Aż do X wieku naszej ery świec, ze względu na ich cenę, używano tylko podczas świąt. Im więcej świec palono, tym status wydarzenia czy jego organizatora był wyższy.
Na świece w swoich rezydencjach mogli sobie pozwolić tylko bogacze, zwykłym ludziom pozostawało łuczywo (czyli pochodnia), czasem lampka oliwna.
Dzisiaj świece są dostępne zdecydowanie szerzej. Nie wszystkie wypalają się do końca i zastanawiamy się do którego kosza wyrzucić ich resztki. STOP!✋ Nie wyrzucaj świec, których nie będziesz już używać.
Można je przetopić na nowe! Sami lub przy pomocy rodziców przygotujcie świece, które mogą przydać się podczas zbliżających się Andrzejek 🙂
Czas na wykonanie zadania: 48h