Start Strefa Drużynowego Rok Bohaterów

Rok Bohaterów

PLANSZA ROCZNA  służy do pokazania poznanych już bohaterów. Po wykonaniu zadania otrzymasz zdjęcie oraz krótki opis
bohatera do przyklejenia na planszy. Tablica powinna wisieć w widocznym dla harcerzy miejscu.

ZBIÓRKI Z BOHATERAMI to dodatkowy arkusz mający na celu stopniowe wprowadzenie pracy zastępowej. Przekaż go zastępowym, niech mają zadanie: sprawdzanie obecności członków zastępu na zbiórkach drużyny a pozostałe pola niech będą ich „planem pracy”. Wspólnie ustalcie zadania do wykonania na dany okres roku. Wypełnione plansze oddajcie Zespołowi Programowemu.
SPRAWNOŚĆ „ZNAWCA BOHATERÓW” to sprawność opracowana na potrzeby propozycji programowej. Przygotowaliśmy dla Was i Waszych zuchów/harcerzy sprawność w różnych stopniach, abyście mogli pełniej poznać bohaterów. Zachęcamy do jej realizowania.

Praca z bohaterem

Mowgli (Księga Dżungli)

Andrzej Małkowski

Józef Piłsudski

Święty Mikołaj

Simba (Król Lew)

Robert Baden-Powell

Jan Bytnar

Święty Jerzy

Bohaterowie Ziemi Sądeckiej

Podsumowanie bohaterów

Lipiec/Sierpień

Wakacje z bohaterami

Aktualny bohater

Czas pandemii – dodatkowe informacje

Ze względu na utrudniony sposób pracy harcerskiej w czasie pandemii przygotowaliśmy dla Was grę dotyczącą Świętego Jerzego w Hufcu.

Gra dostępna jest od 10 do 30 kwietnia 2021 r. w budynku Hufca.

Zapraszamy do uczestnictwa w niej w ramach zbiórki zastępu lub drużyny 🙂 Napiszcie do nas kiedy chcielibyście wziąć udział na adres nowysacz@zhp.pl .