Start Strefa Drużynowego Planowanie Pracy Charakterystyka jednostki

Charakterystyka jednostki

Charakterystyka jednostki to przyjrzenie się ogólnemu „stanowi” gromady/drużyny/kręgu, z perspektywy spełniania przez nią podstawowych kryteriów koniecznych, aby w ogóle nazywać się podstawową jednostką organizacyjną ZHP i myśleć o prowadzeniu pracy wychowawczej w sposób harcerski. Jeżeli korzystasz z załączonego szablonu wystarczy, że przeczytasz sformułowania podzielone na 4 kategorie (funkcyjni, system pracy, zasady kierowania jednostką oraz dokumentacja) i zaznaczysz, czy tak funkcjonuje Twoja jednostka, czy nie.

Jeśli jednak korzystasz z innego szablonu powinieneś uwzględnić informacje dotyczące działania jednostki zgodnego z instrukcją 🙂 To znaczy, że musisz zastanowić się nad tym w jaki sposób funkcjonuje Twoja gromada/drużyna, czy prowadzicie wymaganą dokumentację, czy macie minimalną liczbę członków drużyny, czy Wasze działania są metodyczne (zastępy prowadzą swoje zbiórki, funkcjonuje Rada Drużyny itp.).